سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آموزش زبان انگلیسی با متد روز دنیا

آیا از اهمیت مکالمه انگلیسی در سفر آگاهی دارید؟! میخواهم در این مقاله اهمیت آنرا به شما مختصر و مفید توضیح دهم. سپس میتوانید یک نمونه مکالمه واقعی انگلیسی در رستوران را ببینید.

همواره مطالعه موضوعات مربوط به مکالمه در رستوران و سفر مورد علاقه من بوده و دنبال میکرده‌ام. یکبار در وبسایت آموزش زبان انگلیشدان مطلبی خواندم که متوجه شدم بدون داشتن سطح زبانی بالا هم میتوان به راحتی از پس مکالمات انگلیسی در یک سفر یا رستوران برآمد و حالا میخواهم با شما نیز در میان بگذارم.

مرتبط بخوانید: آموزش خصوصی زبان چه مزایایی دارد؟!

مکالمه انگلیسی در رستوران و اهمیت آن

به نظر من ، مکالمه در رستوران بخشی از یادگیری زبان انگلیسی است که هر زبان آموز از هر سطح باید آن را یاد بگیرد. برخی از زبان آموزان قصد مهاجرت یا مایل به سفر به خارج از کشور را دارند ، آموختن مکالمه در رستوران برای چنین افرادی الزامی است. زیرا آنها قطعاً به آن نیاز خواهند داشت و اگر با این نوع مکالمه آشنا نباشند ممکن است دچار مشکل شوند.

اگر این عزیزان قبلاً کمی در مورد مکالمه در رستوران مطالعه کرده باشند ، می توانند به راحتی غذای مورد نظر خود را سفارش دهند و این قسمت از مکالمه انگلیسی را بدون مشکل مدیریت کنند.

اما آیا این بدان معنی است که فقط کسانی که می خواهند به خارج از کشور بروند باید مکالمه در رستوران را یاد بگیرند؟ البته جواب منفی است!

اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید ، باید همیشه مکالمه انگلیسی خود را افزایش دهید.

این مکالمه می تواند در هر مکان و هر زمان اتفاق بیفتد. یکی از پرکاربردترین قسمتهای آموزش زبان انگلیسی ، مکالمه انگلیسی در رستوران است.

فرض کنید به سطح پیشرفته ای رسیده اید ، اما اگر کسی از شما بپرسد که چگونه می توانم در یک رستوران سفارش بدهم ، دیگر نمی توانید جواب دهید ، مطمئناً خجالت می کشید و پشیمان می شوید. اما غیر از این ، فرض کنید شما یک فیلم انگلیسی تماشا می کنید و بخشی از فیلم در یک رستوران اتفاق می افتد ، من فکر می کنم اهمیت مکالمه در رستوران را در اینجا درک کرده اید.

مرتبط بخوانید: ‌آموزش آنلاین زبان چه شرایطی دارد؟!

یک مثال کاربردی و واقعی از مکالمه در رستوران

You are very welcome, how can I help you?

خیلی خوش آمدید، چطور می‌تونم کمکتون کنم؟

 

Thank you sir, I want a table for five.

متشکرم آقا، یک میز پنج نفره می‌خوام.

Sure madame, this way please. And here is your menu.

البته خانم، از این طرف لطفا. بفرمایید منوی شما.

 

Thanks we"ll be ready in 5 minutes.

ممنونم، تا پنج دقیقه‌ی دیگر سفارش می‌دهیم.

(Minutes later ...)

 

چند دقیقه بعد...

Can I take your order?

می‌تونم سفارشتون رو بگیرم؟

 

Yes,we already

بله ما آماده ایم.

 

OK what would you like for starter?

برای پیش عذا چه چیزی سفارش میدین؟

 

We prefer to have salad.

سالاد می‌خوایم.

 

And what would you like for main course?

و غدای اصلی چطور؟

 

We all want to order pizza today.

هر چهارتامون امروز می‌خوایم پیتزا سفارش بدیم.

How would you like your steak? medium, rare, or well- done?

استیکتون چطوری باشه؟نیمه پخته، خام یا پخته؟

 

We two prefer it to be well- done and two of them should be medium.

ما دوتا ترجیح میدیم که کاملا پخته باشه و دوتاش بهتره که نیمه پخته باشه.

 

Would you like anything else?

چیز دیگه ای نمیخواید؟

No, thanks.

منبع: وبسایت آموزش زبان انگلیشدان


تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی را میتوان مهم ترین گام در فرایند یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری نامید.

دلیل این امر این است که شخصی که انگلیسی را برای یک هدف خاص خوانده است ، سرانجام تمایل به برقراری ارتباط با آن زبان را دارد و اگر ما  بتوانیم انگلیسی صحبت کنیم ، ارتباط برقرار می شود. این پذیرفته شده است

برای اینکه بتوانیم انگلیسی صحبت کنیم ، ابتدا باید آن را به درستی درک کنیم و سپس از طریق مهارت گفتاری به برقراری ارتباط بین خود و مخاطب کمک کنیم.

بنابراین ، روش های مختلفی برای تقویت لیسنینگ ارائه شده است که در این مقاله به برخی از آنها خواهیم پرداخت. همچنین میتوانید مقاله جامع تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی انگلیشدان را مطالعه نمائید.

برای تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی استمرار و پشتکار داشته باشید

یکی از بهترین راه ها برای بهبود مهارت گوش دادن به زبان انگلیسی ، صرف حداقل پنج تا ده دقیقه در روز است. فراموشش نکنید و دست کم نگیرید. انجام منظم این کار می تواند تأثیر عمیقی در درک شما از منابع انگلیسی داشته باشد ، این امر به شما کمک می کند واژگان انگلیسی خود را بهبود بخشید و تلفظ انگلیسی خود را تقویت کنید.

 اما علاوه بر این ، گوش دادن به زبان انگلیسی ، گوش دادن به پادکست های انگلیسی ، گوش دادن به آهنگ های انگلیسی و حتی تماشای فیلم و سریال های انگلیسی به شما این امکان را می دهد که پس از مدت زمان کوتاهی به راحتی کلمات انگلیسی را درک کنید.

به طور مداوم انجام این تمرینات در زمان کمتری لذت بخش تر و راحت تر خواهد بود. این بدان معناست که در روزهای ابتدایی متوجه خواهید شد که اگر مجبور باشید به طور کامل روی دو جمله از زبان انگلیسی متمرکز شوید ، به زودی متوجه خواهید شد که این کار برای شما از همیشه آسان تر خواهد بود.

مهارت شنیداری خود را با رونوشت کردن تقویت کنید

به جرات می توانم بگویم که تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی یکی از موثرترین و بهترین روش هاست.

برای این کار ، باید یک فایل صوتی انگلیسی را مکث کنید تا بعد از شنیدن برخی از کلمات ، آنها را بشنوید و سپس سعی کنید جملات یا کلمات را تایپ کنید. در ابتدا فقط می توانید سه تا چهار کلمه بنویسید.

اما ناامید نشوید ، به کار خود ادامه دهید و صبور باشید ، پس از مدت کوتاهی متوجه خواهید شد که می توانید یک جمله کامل را بشنوید و سپس درست بنویسید. در واقع تاصثیر رونوشت کردن آنقدر بالاست که به زودی اثرات خود را برروی لیسنینگ شما خواهد گذاشت. پس نگران نباشیو و گوش دهید و هر آنچه را که میشتوید یادداشت کنید. البته در ابتدا یکبار به طور کامل فقط گوش دهید.

حالا به نظر میتوانید آماده تر از قبل به سراغ تقویت لیسنینگ زبان انگلیسی خود رفته و مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید. پس وقت را از دست ندهید

منبع: انگلیشدان | www.englishdon.ir